
A hámlasztásról
A hámlasztásról
A test radírozása ősi múltra tekint vissza: már az ókori Egyiptom asszonyai is alkalmazták ezt a módszert szépítkezésre. A bőr természetes megújulási folyamata során elhalt hámsejtek millióitól szabadul meg naponta. Ha ez a folyamat valami miatt lelassul, ahhoz, hogy minden a normális kerékvágásban mehessen, segítségre van szüksége. A hámlasztók legfőbb feladata, hogy ismét egyensúlyba hozzák a bőrt: felgyorsítják és helyreállítják a természetes bőrmegújulást.
Kémiai hámlasztás
A kémiai hámlasztók kíméletesen, mégis hatékonyan működnek, gyengéden és egyenletesen leoldják az elhalt hámsejteket.
A BHA zsírban oldódó sav, a pórusok mélyére hatol, és a bennük ragadt elhalt hámsejteket eltávolítva, hatékonyan kitisztítja azokat. A BHA – vagyis szalicilsav, zsírban oldódó sav, aminek köszönhetően képes a pórusok mélyére hatolni, és ott kifejteni hatását.
Az AHA vízben oldódó sav, gyengéden eltávolítja a fölösleges, elhalt hámsejteket a bőr felszínéről, és felfedik az üde, fiatalos bőrt. A mélyebb hidratációt is segíti, jobban hasznosul minden bőrápoló, amit utána használunk. AHA sav például a glikolsav, vagy a tejsav. A glikolsav az AHA-k hercegnője, nagyon megbízható a hatása. A tejsav (vagyis lactic acid) egy gyengédebb, fantasztikus vízmegkötő-hidratáló összetevő.
Fizikai hámlasztás (radírozás)
Az elhalt hámsejtek eltávolításának még mindig egyik legnépszerűbb módja a bőrradírozás (vagyis a fizikai hámlasztás).
Fizikai hámlasztásról akkor beszélünk, ha fizikailag távolítjuk el ezeket az elhalt hámsejteket, vagyis érthetőbb módon ledörzsöljük őket. A legtöbb radírnak egyenetlen és durva a textúrája, ami miatt könnyen mikrosérüléseket okozhatnak a bőrben hiszen szabályosan ledörzsölik róla a sejteket. Ezzel pedig sajnos megbonthatják az ép szövetek szerkezetét is. Fontos tehát, hogy olyan fizikai hámlasztót válasszunk, amiben apró exfoliáló részecskék vannak, így minimalizálhatjuk a mikrosérülések veszélyét.